جمعه 28 دي 1397 , 56 : 04
متات نیوز

ترقه‌بازی‌ها به آرامگاه فردوسی مربوط نمی‌شد

تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردين 1397 , 23 : 15
تعداد بازدید : 182

متات‌نيوز- مکرمی‌فر گفت: عکس‌هایی که منتشر شده مربوط به مقبره‌الشعراست که بیرون از آرامگاه قرار دارد. این سنگ‌ها اصلاً میراثی نیستند و همه سنگ مرمر جدید است. موادی هم که این بچه‌ها استفاده می‌کردند ترقه بوده نه نارنجک دست‌ساز.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالفضل مکرمی‌فر (مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی) به خبرنگار ایلنا گفت: در مجموعه کودکانی بودند که هر شب ترقه‌بازی می‌کردند. ما آنجا را در حدود 10 بار تا به حال پاکسازی کرده‌ایم و عامل اصلی آن که فرد بزرگسالی بود را بازداشت کرده‌ایم و بعد از آن این ترقه‌بازی‌ها کاهش پیدا کرد.

وی افزود: خبری که امروز دست به دست گشته، همان خبری است که چندی پیش منتشر شد و خبر تازه‌ای نیست. درواقع آخرین مرحله پاکسازی ما مربوط به دو روز پیش است و دیگر بعد از آن، موردی شناسایی نشده است.

مدیرکل میراث خراسان رضوی در پایان گفت: این اتفاق در بیرون از آرامگاه فردوسی رخ داده و اصلاً ربطی به کتیبه‌های آرامگاه فردوسی ندارد. عکس‌هایی هم که منتشر شده مربوط به مقبره‌الشعراست که بیرون از آرامگاه قرار دارد. این سنگ‌ها نماد مقبره‌الشعراست که اصلاً میراثی نیستند و همه سنگ مرمر جدید است. تمام سنگ‌ها پاکسازی شده‌اند و مشکلی ندارند و موادی هم که این بچه‌ها استفاده می‌کردند ترقه بوده نه نارنجک دست‌ساز.

منبع: ايلنا