جمعه 28 دي 1397 , 49 : 05
متات نیوز

تخریب کاخ سرهنگ آباد ناشی از تفکر داعشی است

تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردين 1397 , 18 : 15
تعداد بازدید : 185

متات‌نيوز- امام جمعه اردستان با اشاره به حادثه کاخ سرهنگ آباد گفت: در جای جای ایران و این شهرستان آثار تاریخی ارزشمندی وجود دارد، میراث فرهنگی چه تضمینی می‌دهد که دیگر از این اتفاقات در سطح منطقه و کشور رخ ندهد.

اسکان نيوز: حجت‌الاسلام حسن دهشیری در بخشی از خطبه نماز جمعه این هفته اردستان با اشاره به آتش‌سوزی کاخ تاریخی سرهنگ آباد تصریح کرد: اصل این موضوع به شدت محکوم است و یک اثر گران‌بهای ملی است که مورد آتش‌سوزی قرار گرفته است.

دهشیری ادامه داد: هر کسی و با هر هدفی این کار را انجام داده است تفکر داعشی داشته است. میراث فرهنگی متعلق به همه تاریخ است که به ما ارث رسیده و باید از آن به نحو احسن مراقبت کنیم.

وی با بیان این‌که اداره کل میراث فرهنگی زمانی که نیم میلیارد پول بیت‌المال را هزینه یک بنا می‌کند چرا پیش بینی این‌گونه حوادث را نکرده است، گفت: منطق و تفکری که این‌گونه رفتار کرده است باید پاسخگوی این بی‌توجهی باشد. در جای جای این شهرستان آثار تاریخی و ارزشمند وجود دارد و میراث فرهنگی چه تضمینی می‌دهد که دیگر از این اتفاقات در سطح منطقه اتفاق نیوفتد.

دهشیری خاطر نشان کرد: مسجد جامع، قنات دوطبقه و بناهای مشهور دیگر اردستان بسیار با ارزش هستند که بدون هیچ گونه محافظ و نگهبانی به امید خدا رها شده است. تا اتفاق ناگواری تکرار نشده است پیشگیری کنید.

منبع: اسكان‌نيوز