پنجشنبه 28 تير 1403 , 51 : 15
متات نیوز

آخرین تصمیمات درباره عمارت کلاه فرنگی

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 تير 1393 , 38 : 12
تعداد بازدید : 3122
ايسنا: مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه شورای شهر برای عمارت کلاه فرنگی دو میلیارد تومان را در اعتبارات شهرداری تهران در نظر گرفته است، گفت: اختصاص این اعتبار قطعی است.
رجبعلی خسروآبادی در مورد آخرین تصمیمات در ارتباط با عمارت کلاه فرنگی واقع در اراضی میدان سپاه، اظهار کرد: توافقات در مورد این عمارت انجام شده و جلساتی را برگزار کرده‌ایم که طی آن قرار شد شهرداری منطقه 7 مسئولیت طراحی و آماده سازی محوطه را بر عهده داشته باشد.
وی در مورد سایر تصمیمات در خصوص عمارت کلاه فرنگی گفت: ورودی رفت و برگشت برای عمارت تعریف می‌شود و در صورت لزوم زیرگذر نیز برای آن تعبیه خواهد شد، علاوه بر این یک باند کندرو برای ورود به محوطه درنظر گرفته خواهد شد.
مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: قبلا طراحی خود ساختمان برای مرمت انجام شده و قرار است به شورای فنی استان برود تا کارهای نهایی‌اش انجام شود. این در حالی است که نقطه نظرات سایر دستگاه‌ها از جمله سپاه، سازمان میراث فرهنگی و سازمان زیباسازی شهرتهران نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.
به گفته خسروآبادی سهم سازمان زیباسازی برای کمک به عمارت کلاه فرنگی تعریف خواهد شد و سپاه هم اگر شد کمک‌های لازم را با توجه به اعلام آمادگی خودش انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه علاوه بر دو میلیارد تومانی که اختصاص آن از طرف شهرداری به عمارت کلاه فرنگی قطعی شده است، مابقی اعتبارات تا پایان ماه آینده مشخص خواهد شد،افزود: برای شروع عملیات نیازمند قرارداد هستیم و تا زمانی که حجم اعتبارات در اختیار مشخص نشود نمی‌توانیم قرارداد منعقد کنیم.
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان تهران در پاسخ به اینکه مسئول نهایی عمارت کلاه فرنگی با توجه به اینکه در اراضی سپاه واقع شده است چه سازمانی خواهد بود، گفت:‌ در حوزه بهره‌برداری هنوز مسئول نهایی عمارت کلاه فرنگی مشخص نشده اما کمیته‌ای چهارجانبه در این زمینه تشکیل شده است که در مورد کاربری و بهره‌برداری این عمارت تصمیم‌گیری خواهد کرد