چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 , 56 : 20
متات نیوز

ساخت هتل در فاصله ۱۰۰ متری سی و سه پل تخلف است(سه شنبه 28 فروردين 1397 , 45 : 14)

متات‌نيوز- مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان اصفهان بابیان این‌که به بهانه توسعه گردشگری اجازه رفتارهای خلاف قوانین و ضوابط مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی و طرح جامع اصفهان در حریم پل تاریخی سی‌وسه‌پل را نمی‌دهیم، گفت: هیچ‌کس نباید انتظار داشته باشد به این دلیل که در اصفهان کمبود هتل داریم، برخلاف ضوابط موجود در کمیسیون‌های مربوطه مصوبه‌ای خلاف قانون تصویب و ابلاغ کنیم.

طرح حمایت از احیای بافت تاریخی یک بسته کامل حمایتی است(سه شنبه 28 فروردين 1397 , 43 : 14)

 متات‌نيوز- مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد که طرح حمایت از مرمت و احیای بافت تاریخی و توانمندسازی مالکان، یک بسته کامل حمایتی است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، مرتضی شکوهی مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به تصویب طرح حمایت از مرمت و…

سیزدهمین وعده؛ گل یا پوچ(سه شنبه 28 فروردين 1397 , 42 : 14)

متات‌نيوز- کمتر از سه هفته دیگر به تولد سیمین دانشور ؛ بانوی سرزمین قصه‌های ایرانی و خالق «سووشون» باقی نمانده؛ حالا قرار شده خانه این بانوی قصه‌نویس و همسرش جلال نویسنده‌های ایران زمین به روی علاقه‌مندان آنها باز شود؛ در 8 اردیبهشت سالروز میلاد سیمین و البته به عنوان «خانه موزه»؛ خبری که امیر عبدالحسینی، معاون هنری سازمان فرهنگی شهرداری تهران دو روز پیش آن را در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها مطرح کرد.

سایه‌بان‌های میدان نقش جهان تعویض می‌شود(سه شنبه 28 فروردين 1397 , 41 : 14)

متات‌نيوز- در روزهای گذشته تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که نشان می‌داد فردی در حال تخریب یکی از دیوارهای میدان نقش جهان است. تصویری که در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و نشان می‌داد فردی درحال تخریب بخشی از دیوار میدان نقش جهان است، حساسیت‌های عمومی را بر انگیخت.

آغاز مرمتِ صاحبقرانیه بعد از دو سال و نیم تعطیلی(سه شنبه 28 فروردين 1397 , 40 : 14)

متات‌نيوز- بعد از دو سال و نیم تعطیلی کاخ صاحبقرانیه، بالاخره مرمت این بنای تاریخی در نیاوران، با استفاده از بند "ه" برای تامین اعتبار این پروژه آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا، هر چند ترک سقف «حوضخانه» در کاخ صاحبقرانیه در سال ۸۹ و سقوط یکی از لوسترهای این کاخ در سال ۹۲ را کسی جدی نگرفت، اما تَرک بزرگِ ضلع شمالی…
 < 1 2 3 4 5 >  Last ›